[av_revolutionslider id=’4′]

Historia w jednym zdaniu

Zdjęcie grupowe pracowników Spółki lata 70.

DOMBUD Sp. z o.o. historyczne spojrzenie na firmę

✓ 1975 powstanie Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S,.A. w Bytomiu

✓ 1997 zawiązanie Spółki „córki” o nazwie PBSz „DOMBUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszowicach. W tym miejscu działalność Spółki do dnia dzisiejszego jest prowadzona.

✓ 2003 aby dostosować zakład do wymagań Normy EN-206-1, przed akcesją do Unii Europejskiej, oraz aby zapewnić wysoką jakość wyrobów oraz dobry poziom obsługi klienta, rozpoczętoinwestycję polegającą na zautomatyzowaniu i komputeryzacji węzła betonowego.

✓ 2005 zakup gruntów oraz budynków i budowli znajdujących się na tym gruncie.

✓ 2005 zmiana nazwy Spółki z PBSz Dombud Sp. z o.o., na Dombud Sp. z o.o.

✓ 2006 rodzinne przejęcia całego kapitału Spółki. Dzięki objęciu 100% kapitału, przez jednego właściciela podejmowanie decyzji związanych z inwestycjami oraz zakresem działalności jest łatwiejsze. Rozwój firmy nabiera rozpędu.

✓ 2006 utworzenie laboratorium firmy Dombud. Kadrę Laboratorium stanowią osoby posiadające doświadczenie oraz wiedzę i kompetencje poparte licznymi certyfikatami. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia zapewnienie ścisłej kontroli jakości i spełnienie wymaganych parametrów produkowanych wyrobów.

✓ 2013 zakup maszyny do produkcji prefabrykatów budowlanych. Inwestycja w linię produkcyjną była współfinansowana Funduszu Górnośląskiego.

✓ 2014 zakup nowoczesnego, dwuwagowego węzła betoniarskiego, który podwoi wydajność produkcji betonu.

✓ 2018 podjęcie współpracy z fińską firmą związaną od kilkudziesięciu lat z przemysłem budowlanym. Współpraca w zakresie sprzedaży/dystrybucji szalunków ław fundamentowych firmy Lammi Fundament.

✓ 2018 Rozpoczęcie Inwestycji polegającej na zakupie i wdrożeniu innowacyjnej technologii produkcji płyt betonowych.